Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Mgr. Alice Končinská
39 let

Alice Končinská se se svou rodinou přistěhovala do Hájku u Uhříněvsi před 2 roky. Moc se jí z Vinohrad „na venkov“ nechtělo, ale hned si to zde zamilovala. Už jako malá světluška ve skautu zjistila, že příroda ji bude provázet celý život. V 17 letech se stala vedoucí oddílu mladých ochránců přírody Koniklec, což definitivně nasměrovalo její život do oblasti ochrany přírody, životního prostředí a ekopedagogiky. 

Vystudovala Sociální a kulturní ekologii na Fakultě humanitních studií UK. V Ekocentru Koniklec vedla za dobu svého 20letého působení řadu vzdělávacích, osvětových a poradenských projektů. Nejprve se zabývala zejména lektorskou činností a praktickou ochranou přírody, nyní se zaměřuje spíše na fundraising, řízení a evaluaci projektů, pořádání konferencí a rozvoj organizace.

Poslední roky se soustředí na téma adaptace sídel na změnu klimatu a hospodaření s dešťovou vodou. Moderní metody výchovy využívá při výchově desetiletého syna a osmileté dcery. Jejím profesním snem je založit lesní mateřský klub, dětskou skupinu či ekoškolku. Ve svém novém bydlišti se stala členkou Spolku občanů Hájku, se kterým spolupracuje na přípravě a realizaci řady akcí pro děti i dospělé. Aktuálně připravuje instalaci naučné stezky v Hájku.

Její ideály se snoubí s pragmatismem, je konstruktivního myšlení a její životní radostí je zlepšování a udržitelný rozvoj, což aplikuje na rodinu, práci, komunitu a ráda by tímto přispěla i k rozvoji naší městské části.

© Copyright 2024 DvacetDvojka - All Rights Reserved

Nastavení sledování Cookies