Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
O NÁS

Proč DvacetDvojka?

Jsme všichni doma v Praze 22 a svůj domov máme rádi, proto jsme zvolili tento stručný název.

Usilujeme o vaše hlasy v nadcházejících podzimních komunálních volbách.

Některé z našich lidí často potkáváte, některé méně často, někteří zde žijí dlouho a někteří zase krátce, ale všichni mají chuť pomoci řešit věci obecní a to bez vidiny radničních benefitů. Jsou to kantoři, živnostníci a podnikatelé, studenti, zaměstnanci naší radnice, státní zaměstnanci, senioři.

Naší hlavní tváří a garantem stylu politiky, kterou chceme prosazovat, je naše kandidátka na starostku případně člena rady paní Hana Vagenknechtová, ekonomka, v současnosti OSVČ, předsedkyně Komise pro sport, spolky a volný čas MČ P22, spoluorganizátorka mnoha akcí souvisejících s komunitním životem v Hájku, kde žije.

Nikdo z nás není členem žádné politické strany. Jsme otevřená skupina nezávislých občanů, jejichž jedinou závislostí je práce pro spokojený a svobodný život v naší Praze 22.

Jak toho dosáhnout?

Kromě naplňování volebního programu, který budou mít všechny kandidující subjekty velmi podobný, vidíme zásadní prioritu:
Ukončit 8 let trvající nevraživost mezi koaličními (vládnoucími) a opozičními formacemi. Každá z nich se vždy cítila být tou lepší, spravedlivější a šikovnější a málo naslouchala té druhé.

K čemu to vedlo?

K vyhozeným penězům za zmařené, byť někdy potřebné a někdy zase nerealistické projekty, k nedůvěře mezi kolegy zastupiteli a dokonce i obavám, zda je vhodné se bavit a komunikovat s protistranou a k celkovému úpadku potřebné úcty a spolupráce, bez níž se dlouhodobě nedá na komunální úrovni zdravě působit.

Chceme tento zmatek v myslích našich zastupitelů, ale i Vás občanů, co nejvíce upozadit. Proto, pokud dostaneme šanci, tak kromě svého volebního programu hodláme prosazovat i vznik „velké nebo širší koalice“, kdy každý ze subjektů, který bude mít zájem, by vyslal do městské rady toho nejlepšího zástupce. Vítěz voleb by měl mít výhodu starosty a dalšího radního, ale to je příliš vzdálená budoucnost. Věříme, že tento model může pomoci k usmíření a spolupráci napříč zvolenými zástupci města. Beznadějně dlouhá zasedání zastupitelstva, na kterých se nedařilo projednat ani ty nejjednodušší věci jinak než silou, by se mohla stát minulostí.

Budeme potřebovat vaše hlasy, abychom dokázali v rozhádaném kolbišti sehrát důstojnou roli smírčího partnera pro nastavení možné spolupráce zbytečně a urputně soupeřících stran.

Pojďte do toho s námi...

Tým DvacetDvojky

© Copyright 2024 DvacetDvojka - All Rights Reserved

Nastavení sledování Cookies